Žymūs žmonės

Čia pateiktos knygos, kurias skaito “Jupojos technikos” darbuotojai. Jos neparduodamos ir nenuomojamos.

Statusas: užimta;

Autorius: Kevin Ashton;

Leidykla: Eugrimas;

Leidimo metai: 2016;

Puslapių sk.: –;

Formatas: A5;

Viršelis: Kietu viršeliu;

 

Anotacija:
Tikite, kad šedevrą gali sukurti tik apdovanotieji ypatingu talentu? Šioje knygoje žinomas vizionierius ir technologijų kūrėjas Kevinas Asgtonas atskleidžia, kad kiekvienas mūsų turime gerokai daugiau panašumo į Leonardą, Mocartą ar Einšteiną, nei manome. “Kaip paskraidinti žirgą” – tai vienoje knygoje surinktos įdomios istorijos, įrodančios, kad progresas yra asmeninis pasirinkimas, o ne kelių išrinktųjų kelias….

Goodreads atsiliepimai.

 

Jack Welch ir John A. Byrne - Džekas tiesiai iš širdies

Statusas: užimta;

Autorius: Jack Welch ir John A. Byrne;

Leidykla: Rgrupė;

Leidimo metai: 2007;

Puslapių sk.: 512;

Formatas: A5;

Viršelis: Kietu viršeliu;

Anotacija:
Jack Welch gimė 1935 metais Pybodyje, Masačusetso valstijoje, JAV. Jis mokėsi Masačusetso universitete, o cheminės technologijos daktaro laipsnį įgavo studijuodamas Ilinojaus universitete. General Electric kompanijoje pradėjo dirbti 1961 metais, o 1981-2001 metais buvo jos pirmininkas ir vadovas.

Goodreads atsiliepimai.

 

Lance B. Kurke - Aleksandras Makedonietis didžiojo karvedžio išmintis

Statusas: laisva;

Autorius: Lance B. Kurke;

Leidykla: Obuolys;

Leidimo metai: 2005;

Puslapių sk.: 156;

Formatas: 13×21;

Viršelis: Minkštu viršeliu;

 

Anotacija:
Išskirtiniais vadovais vadiname tuos, kurie sugeba analizuoti problemas, geriausiai panaudoti išteklius, įkvėpti lojalumą ir kurti strategiją. Geresnio pavyzdžio už Aleksandrą Makedonietį istorijoje nerasime. Jo vadovavimo įgūdžiai buvo tokie nepaprasti, kad jų atgarsiai girdimi ir praėjus daugiau nei 2000 metų. Knyga supažindina su keturiais vadovavimo procesais, sąlygotais paties gyvenimo ir neįtikimų Makedonijaus karaliaus Aleksandro laimėjimų. Kiekvienas pavyzdys, susietas su dabartimi, perteikia neįkainojamas žinias, kurias mums paliko visų laikų garsiausias karvedys.

Goodreads atsiliepimai.

 

James C. Humes - Čerčilio iškalba, Linkolno tvirtybė

Statusas: laisva;

Autorius: James C. Humes;

Leidykla: Vaga;

Leidimo metai: 2012;

Puslapių sk.: 230;

 

 

Anotacija:
Knygoje aprašytos sėkmės paslaptys atskleidžia didžiausių oratorių ir permainų organizatorių charizmą, jų patrauklumą. Skaitytojai sužinos apie išvaizdos, esmės, sąmojo ir kitas galias, kaip savo kalba paveikti, įkvėpti kitus. Rašytojas sujungia istoriją ir iškalbos meną, siekdamas atskleisti sėkmingo pasisakymo bei žodžio galią.

Goodreads atsiliepimai.

 

 

George Soros - Naujoji finansų paradigma

Statusas: užimta;

Autorius: George Soros;

Leidykla: Obuolys;

Leidimo metai: 2009;

Puslapių sk.: 208;

Formatas: 15×24;

Viršelis: Kietu viršeliu;

Anotacija:

Apie artėjančią krizę G. Sorosas įspėjo 1987-aisiais, dar kartą priminė 1998 m., bet ekonomikos burbulas nesprogo, tik dar labiau pūtėsi. Ekonomistai šaipėsi iš garsaus investuotojo, kritikavo už ekonomikos pagrindų nesupratimą. Tačiau jo pranašystė išsipildė. Pasak Soroso, nekilnojamojo turto krizė – tik ledkalnio viršūnė. Virš pirmojo burbulo pūtėsi antrasis – kreditų plėtros burbulas. Pasaulis įprato “suvalgyti” daugiau nei uždirbti. Kokios šios krizės priežastys? Ar tikrai kalti Volstrito investuotojai, godūs bankininkai, naftos kaina? Kaip išeiti iš susidariusios situacijos? Šioje įžvalgų kupinoje knygoje vienas žymiausių pasaulio finansinikų-praktikų mėgina atsakyti į visiems rūpimus klausimus…

Goodreads atsiliepimai.

 

  Statusas: laisva;

  Autorius: Simon Sebag Montefiore;

  Leidykla: Tyto alba;

  Leidimo metai: 2013;

  Puslapių sk.: 223;

  Formatas: 19×27;

  Viršelis: Kietu viršeliu;

  Anotacija:

  Jūsų rankose išskirtinė knyga – kalbų, kūrusių ir keitusių pasaulio istoriją, įkvėpusių žmones, bendruomenes ir tautas, rinkinys. Tikiu, kad kai kurios Jums jau žinomos ar girdėtos – jos keitė ir mūsų šalies likimą. Su Lietuva susijęs ir pats rinktinės sudarytojas, įžangos tekstų autorius britų istorikas Simonas Sebagas Montefiore. Jo protėviai litvakai carinės Rusijos valdomą Lietuvą paliko XX amžiaus pradžioje. Žymus J. Stalino biografijos tyrinėtojas S. S. Montefiore jau pažįstamas Lietuvos skaitytojams – tai ketvirtoji lietuvių kalba išleidžiama jo knyga. Į šį kalbų rinkinį autorius sudėjo įvairių laikų ir įvairaus likimo istorinių asmenybių kalbas. Čia prabyla kovotojai už žmogaus teises ir jas pamynę diktatoriai, religiniai ir politiniai lyderiai. Tarp jų – W. Chuchillis, M. L. Kingas, N. Mandela, Ch. de Gaulle’is, A. Lincolnas, Jonas Paulius II, J. Stalinas. Nepaisant šiuos žmones skiriančių epochų ir aplinkybių, kuriomis jų vardai įrašyti į pasaulio istoriją, juos visus vienija bendras bruožas – jie buvo žodžio meistrai, gebėję savo kalba įkvėpti žmonėms pasitikėjimo, suteikti vilties ir ryžto keisti istorijos eigą. Oratorystės meno išmanymas yra svarbus tiek versle, tiek visuomenės gyvenime. Dėl to ši knyga ypač vertinga – ji leidžia pasisemti patirties iš žymiausių pasaulio oratorių. Tikiu, kad ši patirtis bus vertinga ir Jums.

Goodreads atsiliepimai.

 

  Statusas: laisva;

  Autorius: Michael J. Sandel;

  Leidykla: Tyto alba;

  Leidimo metai: 2014;

  Puslapių sk.: 262;

  Formatas: 17×24;

  Viršelis: Kietu viršeliu;

  Anotacija:

  Jei šiais metais rasite laiko bent vienai ekonominės minties knygai, ja neabejotinai turėtų tapti vieno žymiausių šių dienų filosofų, Harvardo universiteto profesoriaus ši knyga. Knygoje keliama daug trikdančių klausimų, į kuriuos atsakymų, ko gero, ieško daugelis iš mūsų. Pasak autoriaus, atėjo metas iš naujo permąstyti, koks vaidmuo mūsų visuomenėje tenka ekonomikai atlieka ir kodėl jos vertybės per pastaruosius dešimtmečius įsiskverbė ir į tas gyvenimo sritis, kurias valdo ne ekonomikos dėsniai.

Goodreads atsiliepimai.

 

PRINCIPAI: gyvenimas ir darbas

Statusas: laisva;

  Autorius: Ray Dalio

  Leidykla: Liūtai ne avys;

  Leidimo metai: 2019;

  Puslapių sk.: 608;

  Formatas: 14,5×21;

  Viršelis: Kietu viršeliu;

 

Anotacija:

Knyga, pelniusi 2018 metų Axiom Business Book apdovanojimą.

„Principuose“ Rėjus Dalio pasakoja, ko išmoko per visą savo nuostabią karjerą. Jis teigia, kad gyvenimą, vadovavimą, ekonomiką ir investavimą galima sistemizuoti, paverčiant taisyklėmis, ir suprasti lyg mechanizmus. Knygoje pateikiama daugybė praktinių pamokų, sukurtų remiantis pagrindiniais dalykais – „visišku atvirumu” ir „absoliučiu skaidrumu”, kurios papildytos autoriaus sugalvotais efektyviausiais būdais, padėsiančiais žmonėms ir organizacijoms priimti sprendimus, susidoroti su iššūkiais ir suburti stiprias komandas. Autorius taip pat aprašo novatoriškas priemones (įrankius), kurias jų bendrovė naudoja įgyvendindama idėjų meritokratiją, pavyzdžiui, Beisbolo korteles, sukurtas kiekvienam darbuotojui norint pabrėžti jo stipriąsias puses ir parodyti silpnąsias, taip pat kompiuterizuotas sprendimų priėmimo sistemas, priimančias sprendimus atsižvelgiant į darbuotojų kompetenciją. Nors knygoje gausu novatoriškų idėjų organizacijoms ir įmonėms, joje aprašomas aiškus ir nesudėtingas sprendimų priėmimo metodas, kurį, autoriaus nuomone, gali taikyti kiekvienas, neatsižvelgiant į tai, kokių tikslų jis siekia. Taigi ši knyga – puiki proga gauti laiko patikrintą patarimą iš žmogaus, kuris vadinamas „investavimo Stivu Džobsu” ir „finansų visatos filosofu karaliumi” (žurnalas CIO). Tradicinėje verslo literatūroje nerasite nieko panašaus.